Severity: Warning
Message: unlink(./captcha/1779671065.jpg): No such file or directory
Filename: helpers/common_helper.php
Line Number: 340
Backtrace:
File: /home/labtronc/public_html/labtron.org/application/helpers/common_helper.php
Line: 340
Function: unlink
File: /home/labtronc/public_html/labtron.org/application/controllers/Website.php
Line: 206
Function: generate_captcha
File: /home/labtronc/public_html/labtron.org/application/controllers/Website.php
Line: 67
Function: productdetail
File: /home/labtronc/public_html/labtron.org/index.php
Line: 318
Function: require_once
| Diameter of counting plate | 400 mm |
| Hole No. of counting slide/range | 5 to 100 (optional) |
| Production efficiency | 10 to 20 vials/ min |
| Rate of Bottles | 36 bottles/ minute |
| Number of cylinder | 2 |
| Rotating speed of cylinders | 25 rpm can be set arbitrarily |
| Rotating accuracy | ± 1 rpm |
| Counting mode | Adopted with countdown, 5 to 900 turns can be set arbitrarily |
| Number of cylinder | 2 |
| Rotating speed of cylinders | 20 to 100 rpm can be set arbitrarily |
| Rotating accuracy | ± 1 rpm |
| Counting mode | Adopted with countdown, 5 to 900 turns can be set arbitrarily |
| Number of cylinder | 2 |
| Rotating speed of cylinders | 25 rpm |
| Rotating accuracy | ± 1 rpm |
| Counting mode | Adopted with countdown, 100 turns can be set arbitrarily |
| Work Station | 3 |
| Sample Volume | ≤ 100 ml |
| Sample Weight | ≤ 500 g |
| Number of Tapping | 0 to 99999 (set 0 to output bulk density) |
| Work Station | 2 |
| Sample Volume | ≤ 250 ml |
| Sample Weight | ≤ 500 g |
| Number of Tapping | 0 to 99999 (set 0 to output bulk density) |
| Work Station | 1 |
| Sample Volume | ≤ 250 ml |
| Sample Weight | ≤ 500 g |
| Number of Tapping | 0 to 99999 (set 0 to output bulk density) |
| No of vessels | 1 |
| No of poles | 1 |
| Position of vessels and poles | One vessel and one pole arranged on one line |
| Head part movement | Manually turn over |
| No of vessels | 6 |
| No of poles | 6 |
| Position of vessels and poles | Six vessel and six pole arranged on one line |
| Head part movement | Manually turn over |
| No of vessels | 3 |
| No of poles | 3 |
| Position of vessels and poles | Three vessel and three pole arranged on one line |
| Head part movement | Manually turn over |
| Number of basket lifting set | 1 set |
| Lifting frequency of the basket | 30 to 32/ min |
| Lifting distance of basket | 55 ± 1 mm |
| Minimum spacing from screen to bottom of beaker | 25 ± 2 mm |
| Number of basket lifting set | 3 sets |
| Lifting frequency of the basket | 30 to 32/ min |
| Lifting distance of basket | 55 ± 1 mm |
| Minimum spacing from screen to bottom of beaker | 25 ± 2 mm |
| Number of basket lifting set | 2 sets |
| Lifting frequency of the basket | 30 to 32/ min |
| Lifting distance of basket | 55 ± 1 mm |
| Minimum spacing from screen to bottom of beaker | 25 ± 2 mm |