| Display mode | LCD |
| Plate temperature | 550 °C |
| Rotating speed | 50 rpm ~ 1500 rpm |
| Solvent temperature | 40 °C ~ 300 °C |
| Display mode | LCD |
| Plate temperature | 0 °C ~ 500 °C ( continuous ) |
| Safety temperature | 50 °C ~ 550 °C ( adjustable ) |
| PID parameters | 2 set |
| Display mode | LCD |
| Plate temperature | 0 °C ~ 500 °C ( 24 steps ) |
| Safety temperature | 550 °C ( fixed ) |
| PID parameters | 1 set |
| Display mode | LCD |
| Plate temperature | 0 °C ~ 500 °C |
| Safety temperature | 50 °C ~ 550 °C |
| PID parameters | 2 set |
| Display mode | LED |
| Plate temperature | 0 °C ~ 380 °C |
| Safety temperature | 370 °C |
| PID parameters | 1 set |
| Display mode | LED |
| Plate temperature | 0 °C ~ 500 °C |
| Safety temperature | 550 °C |
| PID parameters | 1 set |
| Stirring Positions | 16 |
| Max. Stirring Quantity | 0.4 L (each stirring position) |
| Max. Magnetic Bar | 40 mm |
| Speed Range | 0 to 1100 rpm |
| Stirring Positions | 10 |
| Max. Stirring Quantity | 0.4 L (each stirring position) |
| Max. Magnetic Bar | 40 mm |
| Speed Range | 0 to 1100 rpm |
| Stirring Positions | 10 |
| Max. Stirring Quantity | 0.4 L (each stirring position) |
| Max. Magnetic Bar | 40 mm |
| Speed Range | 0 to 1100 rpm |
| Max. stirring capacity H₂O | 20 L |
| Speed range | 100 to 2500 rpm |
| Maximum torque | 40 ncm |
| Maximum viscosity | 10000 cps |
| Max. stirring capacity H₂O | 40 L |
| Speed range | 100 to 2500 rpm |
| Maximum torque | 40 ncm |
| Maximum viscosity | 10000 cps |
| Max. stirring capacity H₂O | 20 L |
| Speed range | 100 to 2500 rpm |
| Maximum torque | 40 ncm |
| Maximum viscosity | 10000 cps |
| Display mode | LED |
| Temperature range | 50 °C ~ 300 °C |
| Plate dimensions ( W x L ) | 320 x 320 mm |
| Power | 1000 W |
| Display mode | LED |
| Temperature range | 50 °C ~ 300 °C |
| Plate dimensions ( W x L ) | 170 x 170 mm |
| Power | 680 W |
| Display mode | LED |
| Temperature range | 50 °C ~ 300 °C |
| Plate dimensions ( W x L ) | 400 x 300 mm |
| Power | 1500 W |