| Display mode | LED |
| Plate temperature | 0 °C ~ 380 °C |
| Safety temperature | 370 °C |
| PID parameters | 1 set |
| Display mode | LED |
| Plate temperature | 0 °C ~ 500 °C |
| Safety temperature | 550 °C |
| PID parameters | 1 set |
| Display mode | LCD |
| Plate temperature | 0 °C ~ 500 °C |
| Safety temperature | 50 °C ~ 550 °C |
| PID parameters | 2 set |
| Max. stirring capacity H₂O | 40 L |
| Speed range | 100 to 2500 rpm |
| Maximum torque | 40 ncm |
| Maximum viscosity | 10000 cps |
| Max. stirring capacity H₂O | 20 L |
| Speed range | 100 to 2500 rpm |
| Maximum torque | 40 ncm |
| Maximum viscosity | 10000 cps |
| Max. stirring capacity H₂O | 20 L |
| Speed range | 100 to 2500 rpm |
| Maximum torque | 40 ncm |
| Maximum viscosity | 10000 cps |
| Stirring Positions | 16 |
| Max. Stirring Quantity | 0.4 L (each stirring position) |
| Max. Magnetic Bar | 40 mm |
| Speed Range | 0 to 1100 rpm |
| Stirring Positions | 10 |
| Max. Stirring Quantity | 0.4 L (each stirring position) |
| Max. Magnetic Bar | 40 mm |
| Speed Range | 0 to 1100 rpm |
| Stirring Positions | 10 |
| Max. Stirring Quantity | 0.4 L (each stirring position) |
| Max. Magnetic Bar | 40 mm |
| Speed Range | 0 to 1100 rpm |
| Maximum Volume | 2000 ml |
| Speed | 100 to 2000 rpm |
| Minimum Revolution | 100 rpm |
| Maximum Temperature | 380°C |
| Mode | Digital + Heating + Stirring |
| Speed | 200 rpm to 2000 rpm |
| Plate size | 190 × 190 mm |
| Maximum volume | 5000 ml |
| Maximum Volume | 5000 ml |
| Speed | 100 to 2000 rpm |
| Minimum Revolution | 100 rpm |
| Maximum Temperature | 380°C |
| Mixing capacity | 2 L |
| Number of plates | 4 |
| Plate dimension | 313 x 303 mm |
| Speed range | 150 rpm ~ 1500 rpm |
| Mixing capacity | 2 L |
| Number of plates | 6 |
| Plate dimension | 473 x 303 mm |
| Speed range | 150 rpm ~ 1500 rpm |
| Mixing capacity | 3 L |
| Number of plates | 1 |
| Plate dimension | 158 x 143 mm |
| Speed range | 150 rpm ~ 1500 rpm |