| Temperature range | RT. 5°C ~ 100°C |
| Temperature accuracy | ≤ ± 0.3°C |
| Temperature uniformity | ≤ ± 0.3 °C |
| Temperature stability | ± 0.3°C |
| Temperature range | RT. 5°C ~ 160°C |
| Temperature accuracy | ± 0.5 °C at 40 °C ; ± 1 °C at 120°C |
| Temperature uniformity | ± 0.5 °C |
| Block quantity | 1 or 2 |
| Temperature range | RT. 5°C ~ 130°C |
| Temperature accuracy | ± 0.5 °C at 40 °C ; ± 1 °C at 120°C |
| Temperature uniformity | ± 0.5 °C |
| Block quantity | 4 |
| Chamber Volume | 160 L |
| Shelves | 2(pcs) |
| Display Resolution | 0.1 ℃ |
| Heating Method | Water Temperature |
| Chamber Volume | 80 L |
| Shelves | 2(pcs) |
| Display Resolution | 0.1 ℃ |
| Heating Method | Water Temperature |
| Chamber Volume | 50 L |
| Shelves | 2(pcs) |
| Display Resolution | 0.1 ℃ |
| Heating Method | Water Temperature |
| Capacity | 24 cards |
| Temperature range | RT+5°C to 60°C |
| Temperature accuracy | ± 0.5°C |
| Temperature precision | 0.1°C |
| Capacity | 250 L |
| Illumination type | 2 side illumination |
| Light source | Fluorescent lamp |
| Lighting illumination | 0 to 12000 lx |
| Capacity | 350 L |
| Illumination type | 2 side illumination |
| Light source | Fluorescent lamp |
| Lighting illumination | 0 to 15000 lx |
| Capacity | 450 L |
| Illumination type | 2 side illumination |
| Light source | Fluorescent lamp |
| Lighting illumination | 0 to 20000 lx |
| Air cycle Mode | Natural air convection | ||||||||||||||
| Function |
|
||||||||||||||
| Body structure |
|
||||||||||||||
| Controller |
|
| Air cycle Mode | Natural air convection | ||||||||||||||
| Function |
|
||||||||||||||
| Body structure |
|
||||||||||||||
| Controller |
|
| Air cycle Mode | Gravity air convection | ||||||||||||||
| Function |
|
||||||||||||||
| Body structure |
|
||||||||||||||
| Controller |
|