| Ambient temperature | ≤ 35 °C |
| Relative humidity | ≤ 85 % |
| Precision of titration tube | Scale division is 0.02 ml |
| Total power consumption | ≤ 1200 W |
| Graduated flask | 100 ml,50 ml |
| Conical flask | 100ml |
| Separatory funnel | 250ml |
| Ambient temperature | (-10 )°C to 35 °C |
| Measurement range | ≥0.05 mg KOH/g |
| Potential measurement range | 0 to 1800.0 mV |
| Burette volume | 10 mL |
| Minimum titration volume | 0.001 ml |
| Operation temperature of water bath | RT ~ 90 °C |
| Temperature controlling accuracy | ± 0.1 °C |
| Dimensions | 550 × 520 × 102 mm |
| Pressure meter accuracy | ± 0.4 % kPa |
| Test bomb | Two samples or a group of parallel samples |
| Bath temperature | 37.8 °C |
| Temperature controlling accuracy | 0.1 °C |
| Dimensions | 500 × 560 × 680 mm, 950 × 540 × 720 mm |
| Capacity | 2.0 kVA |
| Speed of voltage increase | 2 k V/ s |
| Voltage inspection accuracy | 0.01 |
| Breakdown sensitivity | < 0.1 kV |
| Ambient Temperature Range | ≤ 35°C |
| Relative Humidity | ≤ 85% |
| Heating Mantle Cap Power | 1000 W |
| Sample Determination | 1 at a time |
| Ambient Temperature Range | ≤ 35°C |
| Relative Humidity | ≤ 85% |
| Heating Mantle Cap Power | 1000 W × 2 |
| Sample Determination | 2 at a time |
| Ambient Temperature | 10°C to 35°C |
| Measurement Range | 0 to 100 mg |
| Resolution | 0.1 µg |
| Max. Electrolysis Speed | 40 µg /s |
| Ambient temperature | (-10)℃ ~ 35 ℃ |
| Relative humidity | ≤ 85 % |
| Sample cup Inner diameter | 31.0 ~ 32.0 mm |
| Sample cup Wall thickness | 1.0 ~ 1.5 mm |
| Refrigeration system | New-type refrigeration compressor |
| Controlling temperature of cold trough | Cold trough I: RT ~ (-51) °C, ± 1°; Cold trough II:RT ~ (-80) °C, ± 1 °C |
| Ambient temperature | ≤ 30 ℃ |
| Relative humidity | ≤ 85 % |
| Temperature controlling accuracy | ± 0.5 ℃ |
| Refrigeration system | New-type refrigeration compressor |
| Cold trough | Two holes in one trough, and same temperature |
| Ambient temperature | ≤ 30 ℃ |