| Ambient temperature | Room temperature to 35 °C |
| Relative humidity | ≤ 85 % |
| Temperature controlling range | Room temperature to 99.9 °C |
| Temperature controlling accuracy | ± 1 °C |
| Ambient temperature | Room temperature to 35 °C |
| Relative humidity | ≤ 85 % |
| Timing range | 1 s to 9 min 59 s |
| Temperature controlling range | Room temperature to 99.9 °C |
| Graduated Flask | 100 ml |
| Standard Water Value | 51 ± 1 s |
| Temperature Range | 0 ~ 100 °C |
| Temperature Controlling Accuracy | ± 0.1 °C |
| Graduated Flask | 200 ± 0.2 ml |
| Standard Water Value | 51 ± 1 s |
| Temperature Range | 0 ~ 100 °C |
| Temperature Controlling Accuracy | ± 0.2 °C |
| Graduated Flask | 200 ± 0.2 ml (50 ± 0.2 ml for bituminous materials) |
| Standard Water Value | 51 ± 1 s |
| Temperature Range | 0 ~ 100 °C |
| Ambient Temperature | 10 °C ~ 40 °C |
| Temperature controlling accuracy | ≤ 0.5 ℃ |
| Temperature controlling range | Room temperature ~ 200 ℃ |
| Power supply for illumination | 5 V |
| Power of motor | 2 kW |
| Measurement range | Room temperature ~ 150°C |
| Stirring speed | 0 ~ 1200 r / min |
| Heating power | 25 W |
| Interior Dimension | 360 × 250 × 545 mm |
| Ambient Temperature | 10°C to 35°C |
| Measurement Range | 0 to 100 mg |
| Resolution | 0.1 µg |
| Max. Electrolysis Speed | 40 µg /s |
| Ambient Temperature Range | ≤ 35°C |
| Relative Humidity | ≤ 85% |
| Heating Mantle Cap Power | 1000 W |
| Sample Determination | 1 at a time |
| Ambient Temperature Range | ≤ 35°C |
| Relative Humidity | ≤ 85% |
| Heating Mantle Cap Power | 1000 W × 2 |
| Sample Determination | 2 at a time |
| Measurement range | 0 to 600 penetration scale |
| Timing controller | 5 sec or 60 sec |
| Time accuracy | ± 0.1 seconds |
| Resolution | 0.01 mm |
| Measurement range | 0 to 600 penetration scale |
| Timing controller | 5 sec, 8 sec, 10 sec, 12 sec, 30 sec and 60 sec |
| Time accuracy | ± 0.1 seconds |
| Resolution | 0.01 mm |
| Penetrometer |
|
||||||||||||||||||
| Circulatory Water Bath |
|