| Ambient Temperature | 10°C to 35°C |
| Measurement Range | 0 to 100 mg |
| Resolution | 0.1 µg |
| Max. Electrolysis Speed | 40 µg /s |
| Ambient Temperature Range | ≤ 35°C |
| Relative Humidity | ≤ 85% |
| Heating Mantle Cap Power | 1000 W × 2 |
| Sample Determination | 2 at a time |
| Ambient Temperature Range | ≤ 35°C |
| Relative Humidity | ≤ 85% |
| Heating Mantle Cap Power | 1000 W |
| Sample Determination | 1 at a time |
| Samples | 6 |
| Temperature controlling mode | Automatic digital temperature |
| Temperature controlling range | Room temperature ~ 160 °C |
| Temperature controlling accuracy | ± 0.2 °C |
| Samples | 8 |
| Temperature | 100 ℃ |
| Temperature controlling accuracy | 0.1 ℃ |
| Flow meter | 3 ± 0.3 L / H oxygen |
| Samples | 2 |
| Oil bath cubage | 30 L |
| Angle between bomb and water surface | 30 ° |
| Speed of rotary assembly | 100 ± 5 RPM |
| Cubage of bath | Ф300 × 380 mm |
| Temperature controlling range | 0 °C ~ 100 °C |
| Temperature controlling accuracy | ± 0.2 °C |
| Temperature sensor | Industrial platinum resistance, Pt100 |
| Air flow rate | Not less than 150 L / h |
| Max. Preset time | 99 min 59 s (100 min) |
| Chamber diameter of oven | Φ22 mm |
| Heating power of oven | 1400 W × 2 |
| Sample quantity | 2 to 3 ml (it is equal to sample depth of 3 mm to 4 mm) |
| Measurement time | 60, 120, 240, 300, and 600 s at random |
| Measurement range | 7 ppm to 5 % |
| Repeatability | < 0.029 (S + 0.6) |
| Power supply | AC 220 V ± 5 % , 50Hz |
| Measurement range | 0 ~ 75 kV |
| Voltage rising rate | 3 kV ± 10 % / s |
| Distance between electrodes | 2.5 mm |
| Power supply | AC 220 V ± 10 %, 50 Hz |
| Temperature controlling range in water bath | RT ~ 90 ℃ ± 5 ℃ |
| Cooling bath temperature | (-35) ℃ ± 1 ℃ |
| Evaporation temperature | 35 ℃ ± 1 ℃ |
| Dimension | 390 x 260 x 590 mm |
| Total power consumption | ≤ 1200 W |
| Power supply | AC 220 V ± 10 %, 50 Hz |
| Heating power of water bath | 1000 W |